کارتریج شیرآلات چیست

کارتریج شیرآلات

کارتریج شیرآلات چیست

کارتریج شیرآلات قطعه‌ای بسیار ضروری برای عملکرد درست شیرآلات اهرمی است. کارتریج شامل یک اهرم است که به کمک آن می‌توان شیر آب را باز کرد یا بست. بخش قطع و وصل آب که با بالا و پایین کردن اهرم انجام می‌شود ساده است. قسمت سخت کار میزان چرخش به سمت چپ و راست و به همان میزان گرم و سرد شدن آب است. چرخاندن اهرم به سمت چپ، باعث گرم شدن آب و چرخاندن آن به سمت راست باعث سرد شدن آب می شود. کارتریج ها در اندازه های متفاوت به ترتیب 25، 35، 40 و 45 موجود است و همانطور که مشخص است خروجی آب مثلاً در کارتریج ۴۰ بیشتر از ۳۵ می باشد. کارتریج یا مغزی شیرآلات اهرمی، همان بخشی است که میزان جریان خروجی و سهم آب سرد و گرم را کنترل می‌کند. در صورتیکه این قطعه درست کار نکند عملکرد شیر مختل می‌شود.

شیرآلات اهرمی در مقابل شیرآلات کلاسیک

شیرآلات اهرمی بر خلاف مدل‌های کلاسیک که دو دسته پیچی برای کنترل جریان و دمای آب دارند، تنها یک اهرم دارند. که با بالا بردن اهرم آب وصل شده و با پایین آورده آن جریان آب قطع می‌شود. همچنین اگر اهرم را به سمت چپ بچرخانید آب گرم خواهد شد. هرچقدر اهرم را بیشتر به سمت چپ بچرخانید جریان آب گرم‌تر خواهد شد و اگر اهرم را به سمت راست بچرخانید آب سردتر می‌شود. شیرآلات اهرمی نسبت به شیرآلات کلاسیک اجزا و قطعات کوچک‌تر و بیشتری دارند. در واقع ساختار شیرآلات اهرمی نسبت به نوع کلاسیک پیچیده‌تر است. در شیرهای اهرمی آب سرد و گرم هر دو، تا بدنه شیر بالا آمده سپس آب وارد دایورتر می‌شود. دایورتر دقیقاً زیر کارتریج قرار دارد. در قسمت بالای کارتریج نیز چند آب بند وجود دارد. این آب بندها مانع از خروج آب از بالای اهرم می‌شوند.

از کجا بدانیم کاتریج یا مغذی خراب شده است

دشواری در تنظیم دمای دلخواه، بسته شدن خودبخودی شیر، چکه کردن، سفت شدن اهرم و کم بودن فشار آب از مشکلات رایج در شیرآلات اهرمی است که معمولا با مشاهده این موارد می توان به اشکال در مغزی یا کارتریج شیرآلات اهرمی پی برد.

تعویض کارتریج شیرآلات اهرمی

تعویض کارتریج این شیرآلات تقریبا کار آسانی است ابتدا جریان آب را قطع کنید

روی بدنه شیر یک دایره کوچک به رنگ قرمز و آبی دیده می‌شود. البته این پولکی در برخی شیرآلات به رنگ بدنه شیر و در قسمت پشت شیر آب قرار دارد. با باز کردن این دایره کوچک پیچ مغزی دسته را خواهید دید.

با آچارآلن 2.5 پیچ را باز کرده و دسته اهرمی را از بدنه شیر جدا کنیم

پس از اینکه دسته را برداشتید باید قالپاق کارتریج را با آچار فرانسه باز کنید

حالا می توان کارتریج خراب را با سالم تعویض کرد

پایه‌های کارتریج باید در محل‌هایی که عمق بیشتری دارند قرار بگیرند

باید مواظب باشید که هنگام یستن، کارتریج نچرخد.

خرید شیرآلات اهرمی

Valve cartridge

سلام

اگر پاسخ سوالات خود را در زیر پیدا نکردید، ما آماده پاسخگویی هستیم.

  • پس از ثبت سفارش با پست 3 الی 5 روز کاری ،با تیباکس 2 الی 3 روز کاری با پیک برای اصفهان 1 الی 2 روز کاری
  • تمامی محصولات فروشگاه اصل بوده و فقط محصولات اصل و اورجینال در فروشگاه به فروش می رسد.
  • خرید های که مجموع آنها بیش از 300 هزار تومان باشد و به صورت انلاین پرداخت شوند شامل ارسال رایگان قرار می گیرد.
  • پرداخت در محل فقط برای اصفهان امکان پذیر است و شامل ارسال رایگان نمی شود.
  • تمامی محصولاتی که در فروشگاه به فروش می رسد قطعا تاریخ انقضا بالا دارند.
  • محصولاتی که توسط شما خریداری می شود سالم و بدون مشکل ارسال و در بسته بندی نیز نهایت دقت به عمل می آید که محصول سالم و بدون مشکل به دست مشتری برسد.
SocialSocial